Ako vybrať vhodné auto pre ženu?

Sloboda, samostatnosť a kúpyschopnosť žien sa za posledné roky prejavuje aj na automobilovom trhu. Každá je iná a aj pri výbere vhodného auta si zastávajú vlastné preferencie. Jedna si chce splniť svoj životný sen, pre druhú je automobil výrazom spoločenského, najmä profesijného postavenia, ďalšie sa rozhodujú z viac pragmatických dôvodov. V niečom sa však aj ony vedia zhodnúť, čo dokazujú mnohé všeobecné kritériá výberu auta pre ženu.

vhodne-auto-pre-zenu

Pri kúpe auta si museli predajcovia najprv zvykať a učiť sa odlišnej rétorike pri komunikácii so ženami. Mnohí sa nedokázali tak rýchlo „spamätať“ zo ženskej emancipácie a slobody na trhu. Ženy sú náročné, ale nie sebecké. Vhodné auto pre ženu má byť zároveň klenotom celej rodiny. Aj preto sú tieto autá konštrukčne, technicky a aj dizajnovo inak riešené. Žena musí svojím autom pokryť nároky partnera, umožniť deťom maximálne pohodlie a pritom nezabúdať ani na svoje priania.

Typické auto pre ženy?!

Nevýhodu žien na automobilovom trhu poznačila všeobecná kritika na ich silnú emocionálnu stránku, nie technickú zručnosť, ktorá je za volantom prvoradá. Tak postupne vznikali fámy, o tom, že ženy si auto vyberajú podľa farby a chcú také, čo „samo“ jazdí a zaparkuje. Medzi silné ženské zbrane, ktoré ich pri kúpe auta vedia posmeliť, patrí predvídavosť, dôraz na bezpečnosť, pohodlie, vecnosť až nadčasovosť.

Kritériá, podľa ktorých určujeme, aké auto pre ženu je tým najlepším

  • Zjednodušené šoférovanie pre zvýšenú pozornosť na ceste. To im umožňuje aj lepší prehľad o správaní detí, ďalších spolucestujúcich či poprípade domácich miláčikov;
  • Vernejšie jednej populárnej značke, dobrý vzhľad, aj keď ide o ojazdené modely;
  • Vysoký stupeň ochrany (parkovací asistent, airbagy);
  • Auto je pre ne pomocníkom (ako v domácnosti), ale zároveň im musí vytvoriť perfektné asistenčné zázemie;
  • Vysoko kvalitné, ale neúnavné manévrovanie, pohodlie v modernej, elegantnej a jemne zvodnej kabíne.

ako-vybrat-auto-pre-zenu

Na základe týchto kritérií dokážu ich preferencie pokryť veľké terénne SUV, ale žiadanou kategóriou zostávajú aj malé autá pre ženy.

Ženy a ich veľké autá

Prečo práve „tereňáky“ informuje topspeed web v tomto článku. Veľké auto neznamená nebezpečné, respektíve náročnejšie na ovládanie a údržbu. Sú naopak, univerzálnejšie, úspornejšie a spĺňajú všetky nároky auta do mesta pre ženu, či už začiatočníčku, alebo skúsenejšiu. Rovnako sa nimi komfortne cestuje aj na menej spevnených cestách a počas jazdy vám poskytnú úžasný výhľad. Uvádza sa, že za posledných 5 rokov u nás záujem žien o SUV autá vzrástol 2,5-krátOnline poradca zeny v meste podľa údajov odborníka Martina Babulicu informuje, že z vozidiel typu SUV patrí medzi obľúbené značky aj u žien Mercedes, Audi, Lexus a BMW.

Malé kompaktné autá pre ženy

Tieto modely áut sú na našom trhu vnímané aj ako mestské, respektíve u mnohých ešte stále plnia funkciu „druhého“ auta v domácnosti. Žiadané malé autá do mesta pre ženu si plne zachovávajú potrebnú dynamiku, prijateľné náklady a nenáročné prevádzkové vlastnosti. Rovnako aj odporúčaná výbava sa len minimálne odlišuje vzhľadom na požiadavky mužov a žien. Z malých áut pre ženy zo samostatnej, zvlášť vyčlenenej kategórie automobilov, vedú značky Škoda Fabia, o čom nájdete prehľadnejšie informácie aj tu.

Pozor, malé autá nie sú odrazom stiesnených podmienok v kabíne, v kufri či nedocenených zážitkov pri rýchlejšej, dynamickej jazde. „Nezaskočí“ ich akákoľvek rýchlosť, majú dostatočne priestranný interiér, dokonca s funkciou sklopných zadných sedadiel.

Takéto novinky predstavuje Mazda 3 alebo Škoda Fabia druhej generácie. Špecifickosť malých áut nie je ohrozená ani požiadavkami na ochranu proti bočným nárazom či na spoľahlivý brzdový systém. Sú jednoducho len menšie!

Ďalšie zaujímavosti zo „ženského sveta“

  • Ženy sa pri výbere auta rozhodujú na základe dlhodobého hľadiska, nie momentálnej situácie. Slobodné prihliadajú aj na to, či sa im o pár rokov zmestí do auta kočík, uprednostňujú combi, verziu hatchback a dajú si záležať na kvalitnom navigačnom a audio systéme (bezpečné telefonovanie, vybavovanie správ či informácie z ciest).
  • Vo svojom mladom veku sa nedajú zlákať ani nablýskanou červenou, ale paradoxne vedú aj v exteriéri, aj v interiéri neutrálne farby ako biela, šedá a čierna.
  • Za spoľahlivejšie modely považujú benzínové, pohodlnosť vidia v autách s automatom a z ojazdených siahajú aj viac než po 10-ročných autách. Viac zo štatistík sa dočítate aj na portáli teraz.sk.

Ženy teda nie sú z Venuše, keď rovnako precízne si dajú záležať na kvalitnom novom autíčku. Sú poučené z minulých, negatívnych skúseností o ich slabosti vyrovnať sa mužom v automobilovom priemysle. Majú jasnejšie úmysly a dosť informácií na to, aby tromfli kohokoľvek. Ani tu už nie sú akékoľvek predsudky na mieste!

Zdroje: topspeed.sk / zenyvmeste.sk / auto.sme.sk / teraz.sk   

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie